Seminarium “Jan Paweł II” – październik 2014

Relacja: Włodzimierz Borowski

  Kiedy jeszcze było trochę czasu do niedzielnej mszy i wtorkowego spotkania zastanawiałem się, czy mieszkańcy Udine – Włosi, Polacy, seminarium "Jan Paweł II"Rumuni, Ukraińcy, czy też obywatele z państw Ameryki Płn i Płd, z Afryki – znajdą chęci, aby uczestniczyć w tych przepięknych wydarzeniach? Dzisiaj mogę powiedzieć – tak !.  Św. Jan Paweł II Papież cały czas jest bliski sercom wielu ludzi na całym świecie.  W czasie mszy, w kościele Gesy Buon Pastore w Udine, mieliśmy wspaniałe świadectwa uczestników mszy, którzy mieli swoje bezpośrednie spotkania z Janem Pawłem II. Opowiadali o swoich przeżyciach, o otrzymanych uzdrowieniach oraz łaskach. W kościele byliśmy jedną wielką rodziną –  to było przepiękne. Relikwie Świętego Jana Pawła II Papieża jeszcze mocniej tworzyły atmosferę, poczuliśmy obecność Jego na mszy.
Wtorek, kolseminarium Jan Paweł IIejny dzień, który przejdzie do mojej pamięci na długie lata. Słowa Arcybiskupa dodały swojego uroku temu spotkaniu.
Cieszył się, że jest nasze stowarzyszenie POLONIK, które jest widoczne, aktywne i oczekuje od nas następnych wspaniałych inicjatyw. To budujące. Historia mego narodu opowiedziana przez prof. Fabricio Fabrini napełniła mnie dumą, przedstawiona w pięknych słowach. Chcę podziękować Panu Profesorowi za tak wspaniały wykład. Mon. Jacek Cielecki to reżyser filmu, który po wykładzie prof. Fabricio Fabryni został zaprezentowany uczestnikom  (ponad 100 osób) wtorkowego spotkania. Reżyser opowiadał, w jaki sposób powstał film i czym został zainspirowany. Po projekcji uczestnicy podziękowali wszystkim organizatorom za zorganizowanie tych spotkań. Szczególne podziękowanie również kieruję do Gospodarza parafii ks.Giuseppe Marano. Wchodząc w niedzielę na mszę od razu czułem się, jakbym był w Polsce.

„To był wieczór niezapomniany… sala pełna ludzi! Nasi goście fantastyczni, pełni entuzjazmu i tej ogromnej woli przekazania nam wiedzy o Ojcu Świętym, o którym wydawałoby się, powiedziano już wszystko, ale zawsze pozostaje coś, co nas zaskakuje i o czym nie mieliśmy pojęcia….” – powiedziała koordynator projektu Małgorzata Krzeszowiec.

seminarium-jan-pawel-ii-10-2014

https://polonik.org/wp-content/tn3/2/seminarium-3.jpg
 • seminarium-3

 • seminarium-4

 • seminarium-5

 • seminarium-6

 • seminarium-7

 • seminarium-8

 • seminarium-2

 • seminarium-10

 • seminarium-9

 • seminarium-1Zaproszenie !!!

Stowarzyszenie Polonik przy współpracy z Parafią Gesu Buon Pastore, organizuje Konferencję poświęconą Janowi Pawłowi II. Zapraszamy wszystkich w dniu 26 października o godz.10:30 na Msze Świętą, a po mszy na wspólny obiad. Mile widziane ciasto własnego wypieku, aby w dobrym towarzystwie dobrze smakowalo !!

W dniu 28 października o godz. 20:00 spotkanie z pisarzem Fabrizio Fabrini, autorem książki “Karol Wojtyla una guida fra due millenni”, następnie projekcja filmu “Il curato Karol Wojtyla”. Wprowadzenie do filmu poprowadzi sam reżyser Mons. Jarek Cielecki.
Wydarzeniu towarzyszy wystawa fotograficzna, której kuratorem jest Poczta Polska. Można ją obejrzeć w dniach 20 – 30 października 2014 w parafii Gesu Buon Pastore, ul. Ricardo di Giusto w Udine.
Konferencja została objęta patronatem przez: Poczta Polska, Ambasada Polska w Watykanie oraz Chrześcijańska Organizacja Społeczna.

Wszystkich serdecznie zapraszamy życząc niezapomnianych wrażeń.

pobierz / scaricare (PDF, 1.54MB)

Komentowanie jest wyłączone.

 • interesujące? - wyślij link znajomemu / ti è piaciuto? ti interessa? - invia ad un amico

  wpisz e-mail / indirizzo e-mail: